Įrašas paskelbtas: 2012.03.23
Elektroninės Belaidės Salto spynos – revoliucija spynų pasaulyje!

SALTO Systems kompanija įkurta 2000-aisiais metais su tikslu kurti ir gaminti elektronines rakinimo sistemas, jas tobulinti ir pakeisti mechaninį rakinimą į elektroninį. Su tokiais tikslais įkurta įmonė pradėjo gaminti elektronines belaides spynas, jų valdymo įrenginius, tobulino savo sprendimus ir per kelis metus tapo lyderiaujančia pasaulye belaidžių elektroninių rakinimų sprendimų kompanija. Šiuo metu kompanija turi atstovybes daugiau nei 70 pasaulio šalių ir per 11 veiklos metų apsaugojo virš 1.000.000 durų savo elektroninio rakinimo sprendimais.

SALTO elektroninių spynų koncepcija išsiskyrė novatoriškumu, lengvu pritaikomumu ir pastoviu spynų ir jų valdymo
įrankių tobulinimu. Pagrindinis SALTO elektroninio rakinimo sistemos išskirtinumas – raktų su atmintimi naudojimas duomenų perdavimui tarp belaidžių elektroninių spynų ir sistemos valdymo įrankių. Toks duomenų perdavimas leidžia sukurti SALTO virtualų tinklą sistemos elementų valdymui, praėjimų informacijos surinkimui, pamestų kortelių administravimui, belaidžių elektroninių spynų techninės būsenos stebėjimui ir kitoms funkcijoms, kurioms normaliai būtų naudojami laidai. SALTO Virtualusis Tinklas yra unikali, patentuota ypatybė paverčianti belaides elektronines spynas praėjimo kontrolės sistema.

Belaidė praėjimo kontrolė  leidžia lengvai planuoti, įrengti ir keisti jos išplanavimą reaguojant į žmonių srautus ir jų pasikeitimus. Kadangi vienų durų valdymui nereikia papildomų laidų, o tik elektroninės spynos, praėjimo kontrolė įrengiama labai greitai ir paprastai. Tam tiesiog pakeičiamos mechaninės rankenos į elektronines. Norint užtikrinti didesnį saugumą keičiama ir mechaninė spyna į saugesnę, savaime užsitrenkiančią, Anti-Panik funkciją turinčią spyną. Paprastas sumontavimas ar demontavimas leidžia greitai ir nebrangiai reaguoti į praėjimo kontrolės sistemos pasikeitimus.

Toks lankstumas leidžia SALTO belaidę praėjimo kontolės sistemą naudoti visuose objektuose, nuo smulkaus biuro iki stambiausios įmonės, užsiimančios gamyba, logistika, ofisų ar apgyvendinimo verslu. SALTO elektronines spynos puikiai tinka ir viešbučiams – tam sukurta speciali spyna viešbučiams SALTO AElement. Nuo vienos elektroninės spynos iki 64.000 spynų viename objekte galima valdyti vienodai paprastai. SALTO sistemoje galima įėjimo duris suprogramuoti automatiniam atsirakinimui, darbuotojų laiko apskaitai naudoti turniketus su skaitytuvais, kabinetų durų užrakinimui naudoti belaides elektronines spynas arba elektroninius cilindrus, viešbučio kambariams naudoti specialiai pagamintas viešbutines spynas ir sumaniuosius energijos taupymo įrenginius, darbininkų persirengimo spintelėms naudoti specialias elektronines spyneles, berėmio stiklo konstrukcijų durims apsaugoti specialia spyna skirta būtent tokioms durims, valdyti liftus, parkingo sistemas. Visa tai galima valdyti vienoje sistemoje, su viena programine įranga.

Elektroninės spynos ir cilindrai tinka ne tik verslo, bet ir namų sektoriuje. Elektroninę spyną galima sumontuoti ant
buto, mano durų ir taip apsaugoti savo namus. Paprastesniam valdymui SALTO sukūrė SMILE sistemą, kai raktus į spyną suprogramuoja pats vartotojas,naudodamas programavimo kortelę. Turint saugią spyną ir pametus jos raktą tenka
keisti visą spyną arba jos cilindrą, kas kainuoja nemažai pinigų. Su elektronine spyna pamestą raktą galima tiesiog ištrinti ir įprogramuoti naują, kas kainuoja ženkliai mažiau. Elektroninė spyna suteikia daugiau saugumo ir patogumo, o ilgametė SALTO Systems patirtis jų gamyboje suteikia patikimumą, kurio reikia namų vartotojams.

SALTO elektroninės spynos leidžia sukurti praėjimo kontrolės sistemą kuri suteikia lankstumo planuojant ir keičiant esamą sistemą, leidžia apsaugoti daugiau durų už tą pačią kainą, lengvai administruoti nutolusias belaides spynas ir vartotojų korteles per SALTO Virtualųjį Tinklą, paprastai susiprogramuoti ir ištrinti raktus nuo durų.
Sistema paprasta, efektyvi įrengimo ir eksploatacijos kaštuose.

Apie autorių

Dainius Misiulis

UAB MOTUSA projektų vadybininkas. Saugumo ir priešgaisrinės apsaugos srityje Dainius dirba jau daugiau nei 12 metų, per tą laiką apsaugojo tūkstančius privačių būstų bei administracinių patalpų durų. Specializuojasi seifų, elektroninės apsaugos bei elektroninių spynų srityje.